Piasek dla zwierząt
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kotów
W każdym domu, w którym znajduje się kociak, powinien znaleźć się także specjalistyczny żwirek różnego typu. Koty na ogół wypróżniają się w kuwetach, dzięki czemu piecza nad nimi jest mniej problematyczna niż w przypadku pieska. W kuwetce powinna być utrzymywana odpowiednia substancja, która będzie miała za zadanie pochłaniać to, co oddaje kociak. Kiedyś hodowcy kotów zapełniali takimi substancjami jak stróżyny, ziemia albo papiery. Niemniej
są to materiały, które powodują, że oczyszczanie i opróżnianie są raczej nieprzyjemne, a ponadto nie pochłaniają zapachu oraz nie zbrylają się. Z kolei nasz pupil raczej nie będzie pragnął wypróżniać się w niewyczyszczonej kuwecie – zdarza się, iż znajduje sobie inne świeże terytorium. Z tego względu odpowiednie uzupełnianie kuwetki to priorytetowa kwestia nie jedynie dla zwierzaka, ale też dla człowieka, który powinien zajmować się utrzymaniem czystości. Na szczęście stosowanie takich rzeczy jak wiórki czy gazety nie są konieczne, ponieważ sklepy zoologiczne dostarczają niezwykle wygodne rozwiązanie, tzn. żwirki dla kota.
Właściciele kociaków mają różnorodny wybór żwirów do kuwet. Zasadniczą własnością podłoża dla kota ma być wchłanianie zapachu a także utwardzanie się, wtedy łatwo można w szybki sposób wyczyścić kuwetkę. W sklepach dla zwierząt na ogół możemy znaleźć nawet parę typów żwirku. Zasadniczo możemy podzielić żwirki na poniższe grupy: żwirki żelowe, krzemionkowe , żwirki z bentonitu.
Każdziutki z takich żwirków dla kota ma inne cechy i to od ciebie zależy, na jaki się zdecyduje. Wybierając żwirek dla kota, powinno się wziąć pod rozwagę ich walory i minusy.
Żwirek silikonowy stworzony jest z materiału o nazwie wapienno-piaskowiec. Cechuje się szczególnie, że wydajnie wchłania koci mocz oraz magazynuje go wewnątrz. Świetnie pochłania zapachy, dlatego nie ma potrzeby częstego czyszczenia toaletki. Wadą żwirku wapienno-piaskowego jest to, iż po niedługim czasie nabiera żółtawego zabarwienia, co może wyglądać dość nieelegancko – dlatego warto jest uwzględniać go w kuwetach z zamknięciem.
Żwirek drewniany jest wydajny i znakomicie pochłania zapach. Niewątpliwą mocną stroną drewnianego żwirku dla zwierząt okazuje się także alternatywa wyrzucenia go do kanalizacji (tylko w drobnych ilościach). Na ogół tego rodzaju podkład może być dość rozdrobniony lekki, przypominający trociny, dlatego, zdarza się że roznosi się po budynku na zwierzęcych nóżkach.
Żwirek bentonitowy to bardzo popularny typ żwirku, który zbryla się w grudki, dzięki czemu czyszczenie po kociaku okazuje bezproblemowo. Można taki żwirek nabyć w niewygórowanych kosztach. Idealnie pochłaniają brzydką woń. Nie można jednak spłukiwać go w toalecie, gdyż będzie na ogół skutkować to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele kotów często pakują bentonit do foliowego woreczka a nastepnie wyrzucają do śmieci.
Dobrze jest zdecydować się na jakiś żwirek dla kota, gdyż niezwykle upraszcza to taką opiekę nad pupilem. Zapewnienie komfortowej toaletki kotom to obowiązek właściciela, dobrze jest przyjrzeć się opcjom, które prezentują aktualnie sklepy.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

Zaproszenia ślubne boho...

Zaproszenia z wzorem pióra z pracowni Decoris Zaproszenia z ...

Radca prawny

Wybór mamy wybitnie okazały, gdyż możemy zostać adwokatami, ...

Kursy samoobrony

Każdy jeden z nas ma inny charakter, jedni ...

W jaki sposób...

W Polsce nadal rolnictwo nie cechuje się dobrym ...

Dlaczego dbanie o...

Chciałbyś, aby nasza planeta była nadal fantastycznym miejscem ...